AK Parti MYK toplanıyor: Masada sıcak başlıklar var

AK Parti Merkez Yürütme Heyeti’nin (MYK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında bugün saat 16.00’da toplanması bekleniyor. Kritik toplantıda Erdoğan, Soçi’de gerçekleştirdiği Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin ile yaptığı görüşmenin ayrıntılarını paylaşacak, diplomasi trafiğinin ana çizgilerini anlatacak.

2023 seçimlerine 10 ay üzere kısa bir mühlet kalması nedeniyle toplantıda iç siyasette yaşanan gelişmeler de geniş yer bulacak.

KPSS SORUŞTURMASINDAN CEMEVİ PROVOKASYONUNA

14 Ağustos AK Parti’nin kuruluş yıldönümü için hazırlıkların da konuşulacağı MYK’da, iktisattan sıhhate, KPSS sorularından provokatif akınlara kadar pek çok husus başlığı masaya yatırılacak. Türkiye’nin terörle uğraştaki başarısı da pahalandırılacak.

Ekonomide atılan adımlar da toplantının değerli gündem unsurlarından biri olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile Türkiye’nin dört bir yanına giden parti teşkilatı; hazırladıkları raporu Erdoğan ile paylaşacak.

SOSYAL KONUT PROJESİ

Dar gelirli ailelerin dört gözle beklediği toplumsal konut projesinin piyasalara yansımaları, kira ve konut fiyatlarındaki fahiş artışlara tesirleri pahalandırılacak.

Vatandaşın talep ve beklentilerinin raporlar halinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulacağı toplantıda, dar gelirlilerin alım gücünün artırılması konusunda atılacak yeni adımlar da gündeme gelecek.

Related Posts

Bir cevap yazın