Binali Yıldırım’dan enflasyon açıklaması: Muhakkak ki vakit alacak

Tokat’ın Reşadiye ilçesini ziyaret eden AK Parti Genel Lider Vekili Yıldırım, partisinin ilçe binasında hitaplarda bulundu.

Yıldırım’ın konuşmasına öne çıkan başlıklardan biri, enflasyon oldu.

Enflasyona karşı gerekli önlemlerin alındığını söz eden Yıldırım, enflasyonun tahlilinin biraz vakit alsa da vatandaşı müdafaanın misyonları olduğunu vurguladı. Ayrıyeten yeni önlemlerin alınmaya devam ettiğini belirten Yıldırım, “Biz ne badirelerden geçtik” sözleri ile 15 Temmuz ile terörle çabaya atıf yaptı.

“Enflasyona karşı hedefimiz vatandaşlarımızın yanında olmak”

Binali Yıldırım, açıklamalarında şu tabirleri kullandı:

“Elhamdülillah adım adım, herkesin muhtaçlığını yine gözden geçirdik ve enflasyona karşı emelimiz; enflasyona karşı uğraşta vatandaşlarımızın yanında olmak, onlara takviye olmak.


“Belli ki biraz vakit alacak”

Enflasyon muhakkak ki biraz vakit alacak fakat o müddet içinde enflasyona karşı vatandaşı korumak da vazifemiz. Alınan önlemlerin emeli bu.

“Biz ne badirelerden geçtik”

Daha şimdi de bitmedi. Bir yandan kesim modül bu önlemler alınmaya devam ediyor. Biz ne badirelerden geçtik, ne 15 Temmuz’lardan geçtik ve terör belasını hepimiz yıllarca yaşadık. Buralara, bu dağlara terörden adım atılamıyordu. Allah’a şükür artık dağ, bayır, ova her tarafa rahat rahat vatandaşımız gidebiliyor.”

“Zekatı kadar oy vermişler”

Çankırı’nın Dodurga beldesinde yapılan seçimlere de değinen Yıldırım, “Hani ağzına pelesenk olmuş muhalefet, ‘Seçim olsun, seçim olsun, seçim olsun’. 8 tane aday çıkardılar. Sonuç; yüzde 87 Cumhur İttifakı, yüzde 13 öbürleri yani zekatı kadar da onlara oy vermişler. Haksızlık yapmamışlar. Yıllarca tıpkı heyecanla birebir şevkle çalışmaya devam ediyoruz. Yolların hükümdarı olmaz, yolların kuralı olur. Bayram üzeri bütün vatandaşlarımızı uyaralım. Siz siz olun, kurallara dikkat edin zira biz yolları böldük, gönülleri birleştirdik. Vatandaşlarımız sağ salim sevdiklerine bayram üzeri ulaşsınlar. En büyük duamız, dileğimiz budur.” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın