Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Asgari ücret konusunda bugüne kadar olmuş çok çok üzerinde bir neticeyi açıklamış olacağız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Asgari ücret konusunda bugüne kadar olmuş çok çok üzerinde bir neticeyi açıklamış olacağız”

ANKARA – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bizler halkımızı ezdirmeyeceğiz. Asgari ücret çalışmasını Bakanımız başlattı. Kısa sürede onu da açıklayacağız. Asgari ücret konusunda bugüne kadar olmuş çok çok üzerinde bir neticeyi açıklamış olacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı çıkışında gazetecilerin sorularını cevapladı. Erdoğan, Merkez Bankası‘nın dövize müdahalesine ilişkin olarak, “Merkez Bankası’nın yasasında var. Böyle bir yetkisi var. Böyle bir şey gerekli olduğu zaman merkez bankası gerekli müdahaleyi yapar” ifadelerini kullandı.

3600 ek göstergeye ilişkin olarak ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, “O da olacak. Şu anda bütün çalışmaları ilgili kurumlar yapıyorlar” şeklinde konuştu.

Asgari ücret konusunda Erdoğan, “Niye endişeler üzerinden konuşuyorsunuz da, olumlu olarak bakmıyorsunuz? Özellikle bu noktada toplumun yanlış yerlere sevk edilmesi fırsat vermeyelim. 3 bin 600 ek gösterge, asgari ücret bizler dün akşam televizyon programında ne dedim? Bizler halkımızı ezdirmeyeceğiz. Asgari ücret çalışmasını Bakanımız başlattı. Kısa sürede onu da açıklayacağız. Asgari ücret konusunda bugüne kadar olmuş çok çok üzerinde bir neticeyi açıklamış olacağız” değerlendirmesini yaptı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise, doktorlarla ilgili düzenleme yapacaklarını söyleyerek, “Emeklilikle ilgili pratisyen hekimlere ek gösterge 13bindi, 33 bine, uzman hekimler, diş hekimleri dahil olmak üzere 17 bin ek gösterge 40 bine çıkmış oldu. Pratisyen hekimlere 2 bin 500, uzman hekimlere 5 bin ek bir düzenleme meclis’te bütün vekillerin desteğini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.Cumhurbaşkanı Erdoğan: Asgari ücret konusunda bugüne kadar olmuş çok çok üzerinde bir neticeyi açıklamış olacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Asgari ücret konusunda bugüne kadar olmuş çok çok üzerinde bir neticeyi açıklamış olacağız Cumhurbaşkanı Erdoğan: Asgari ücret konusunda bugüne kadar olmuş çok çok üzerinde bir neticeyi açıklamış olacağız

??Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ilk toplantısının 1 Aralık’ta yapılacağını bildirdi.

Sizce, asgari ücret ne kadar olacak?

— Haberler (@Haberler) November 25, 2021 Euro kuru ne kadar? Euro kaç TL? Euro alış ve satış fiyatları için tıklayın. Dolar kuru ne kadar? Dolar kaç TL? Dolar alış ve satış fiyatları için tıklayın. Altın fiyatları için tıklayın. Gram altın ne kadar? Çeyrek altın ne kadar?

İhlas Haber Ajansı / Ahmet Umur Öztürk – Son Dakika Haberleri

Haberi KaydetBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.