Dünyanın iktisadı Türkiye’de konuşulacak

Müstakil Endüstrici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Tüyap Fuarcılık Kümesi iş birliğiyle 2-5 Kasım’da Tüyap İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek, Türkiye’nin en kapsamlı karma ticaret fuarı MÜSİAD EXPO 2022’ye mesken sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

MÜSİAD’dan yapılan açıklamaya nazaran, 4 gün boyunca kıtalararası ticaret bağı kuracak tertip ile milletlerarası ticaretin kalbi İstanbul’da atacak.

Türkiye ve dünya iktisadında kıymetli bir hisseye sahip olan İstanbul, iktisat ve ticari aktiflikleri ile de öne çıkıyor. Bu tertiplerin başında ise 2-5 Kasım’da MÜSİAD ve Tüyap Fuarcılık Kümesi iş birliğiyle Tüyap İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek MÜSİAD EXPO 2022 Ticaret Fuarı geliyor. MÜSİAD’ın 32 yıllık tarihi boyunca her 2 yılda bir düzenlenen fuar, 2020 yılında Avrupa, Asya-Pasifik, Avrasya, Afrika ve MENA ülkeleri başta olmak üzere 102 ülkeden 15 bine yakın ziyaretçi ve 50 ülkeden 400 alım heyetine konut sahipliği yaptı. MÜSİAD EXPO 2022, oluşturduğu fırsatlarla bu yıl da global ticaretin merkezi olmayı hedefliyor.

Fuar eş vakitli olarak Memleketler arası İş Forumu; ikili iş görüşmeleri, teknoloji panelleri ve birçok aktifliğe de imza atacak. Birebir vakitte MÜSİAD EXPO 2022’ye yurt dışından bakanlar, milletvekilleri, üst seviye bürokratlar, valiler, belediye liderleri, oda ve borsa liderleri, yabancı alım heyetleri, basın mensupları ve iş insanlarının ağır iştiraki bekleniyor.

“ULUSLARARASI TİCARETİN KALBİ MÜSİAD EXPO 2022’DE ATACAK” 

Açıklamada görüşlerine yer verilen MÜSİAD Lideri Mahmut Asmalı, ekonomik büyümenin anahtarının üretimden geçtiğini belirterek, “Bu anahtarın dişlerini ise sanayi ve turizm üzere birçok alanda rekorlarla dönen çarklar oluşturuyor. Biz de 24 dalın en değerli oyuncularını 4 gün boyunca İstanbul’da bir ortaya getireceğiz. Hedefimiz, ülkemizin her kentinden ve dünyanın farklı bölgelerinden iş insanlarını tek çatı altında buluşturarak dünyanın iktisadını konuşmak ve Türkiye’nin 2023 maksatlarına direkt katkı sunmak. Farklı alanlardaki yeniliklerin de ziyaretçilerle buluşacağı tertip ile memleketler arası ticaretin kalbi MÜSİAD EXPO 2022’de atacak.” sözlerini kullandı.

Asmalı, MÜSİAD EXPO 2022’de kıtalararası bir ticaret ağı kurulacağının altını çizerek, “Fuar kapsamında iştirakçiler, sergilenecek eser ve hizmetlerini daha geniş kitlelere, birçok kıtadan gelen ziyaretçilere gösterebilme imkanı yakalayacak. Aktiflik bu manasıyla yeni iş fırsatlarını da ortaya çıkarırken, Türkiye’nin dünyanın üretim üssü olacak potansiyel ihracat bağlarının kurulmasına da olumlu katkılar sunacak. Tıpkı vakitte gerçekleşecek ikili iş görüşmeleri ise ticari bağlantıların rotasını İstanbul’a çevirecek.” değerlendirmesinde bulundu.

KAYNAK: AA

Related Posts

Bir cevap yazın