Galip Öztürk tutuklandı: 7.2 kilo kokain ele geçirildi

Metro Şirketler Kümesi’nin sahibi iş insanı Galip Öztürk Gürcistan’ın Batum kentinde tutuklandı. Öztürk’ün meskeninde gerçekleştirilen 5 saatlik operasyon sonucu 7.2 kilogram kokain ele geçirildi.

Metro Şirketler Kümesi’nin sahibi iş insanı Galip Öztürk evvelki gün Gürcistan’ın Batum kentinde gözaltına alınmıştı.

Gürcistan basınında yer alan haberlere nazaran, Galip Öztürk’ün dairesinde gerçekleştirilen 5 saatlik operasyon sonucu 7.2 kilogram kokain ele geçirildi.

Gürcistan Savcılığı, Batum’da bir şirketin kurucusu olan Galip Öztürk’ü yüksek ölçüde uyuşturucuyu yasa dışı satın almak ve depolamakla suçladığı belirtildi.

Başsavcılık açıklamasında, “Gürcistan Maliye Bakanlığı Soruşturma Servisi, 31 Mayıs 2022’de Batum’daki G.Ö’nün dairesinde yapılan arama sonucu vergi kaçakçılığı, uydurma ödeme evraklarının hazırlanması ve kullanılması, kara para aklama üzere mümkün olaylarla kontaklı olarak soruşturma yürüttü ve 7 kilo 215,9 gram uyuşturucu kokain ele geçirildi. Emniyet güçleri G.Ö.’yü gözaltına aldı. Tıpkı gün tutuklandı. Gürcistan Ceza Kanunu’nun 8 ila 20 yıl ortasında mahpus yahut ömür uzunluğu mahpus cezası öngören 260. hususu (özellikle büyük ölçüde uyuşturucu satın almak ve bulundurmak) uyarınca suçlandı” sözleri yer aldı.
ilkadım escort

Dün de Gürcistan Maliye Bakanlığı’nın Soruşturma Servisinin resmi sitesinden yapılan yazılı açıklamada, “Vergi kaçakçılığı, evrakta sahtecilik ve yasadışı gelirin yasallaştırılmasıyla ilgili mümkün gerçeklerin araştırılması sırasında öbür maddi kanıtlarla birlikte çok ölçüde para ile uyuşturucu ve psikotrop unsurlar bulunmuş ve mahkeme kararıyla buna el konmuştur” tabirleri kullanılmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın