İrlanda Dışişleri Bakanı, güvenlik tehdidi nedeniyle sahneden uzaklaştırıldı

İrlanda Dışişleri Bakanı Simon Coveney, Kuzey İrlanda’nın başkenti Belfast’ta konuşma yaptığı esnada güvenlik uyarısı geldi. Coveney, konuşma yaptığı sırada, mekanın otoparkında kaçırılan bir araçta “şüpheli cihaz” bulunduğu gerekçesiyle salondan tahliye edildi.

DÜNYA 25.03.2022 18:05

İrlanda Dışişleri Bakanı, güvenlik tehdidi nedeniyle sahneden uzaklaştırıldı

Abone Ol google-news

İrlanda Dışişleri Bakanı Simon Coveney, Kuzey İrlanda’nın başkenti Belfast’ta konuşma yaptığı esnada gelen güvenlik uyarısı üzerine yetkililerce sahneden hızlıca indirildi.

Coveney, Belfast’ta Kuzey İrlanda barış süreciyle ilgili bir etkinlikte konuşma yaptığı sırada, mekanın otoparkında kaçırılan bir araçta “şüpheli cihaz” bulunduğu gerekçesiyle salondan tahliye edildi.

İrlanda Dışişleri Bakanlığı, Coveney ve ekibinin güvende olduğunu ve güvenli bir yere götürüldüğünü belirterek Kuzey İrlanda Polis Teşkilatı’nın durumu kontrol ettiğini bildirdi.

Bakan Coveney de Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Birinin bu şekilde saldırıya uğraması ve mağdur edilmesi beni üzdü ve hüsrana uğrattı. Düşüncelerim onunla ve ailesiyle” ifadesini kullandı.

Kuzey İrlanda Polis Teşkilatı’ndan yapılan açıklamada ise polisin, bu sabah Belfast’taki Crumlin Yolu bölgesindeki bir güvenlik uyarısı nedeniyle hazır bulunduğu belirtilerek sürücülere bölgeden uzak durmaları ve yolculukları için alternatif ana yollar aramaları tavsiye edildi.

(AA)

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Related Posts

Bir cevap yazın