İsrail ordusundan Lübnan’a taarruz tehdidi: Yok edilecek binlerce gaye belirledik

İsrail ordusunun internet sitesinde yayımlanan yazılı açıklamasında İsrail Genelkurmay Lideri Aviv Kochavi, “Komuta karargahı, roket güdümlü el bombaları, fırlatıcılar ve bu amaçların daha fazlası olan tüm gayeler taarruz planında. Tüm bu amaçlar Lübnan’da vurulacak.” sözlerini kullandı.

İçinde füze olan yahut füze yakınında bulunan her mesken ile füze komuta merkezinin tümünün savaşta vurulacağını belirten Kochavi, “(Lübnan’daki Hizbullah’a atıfta bulunarak) Düşmanın füze ve roket sisteminde imha edilecek binlerce maksadı belirledik.” sözlerine yer verdi.


İsrail Genelkurmay Lideri Aviv Kochavi

HİZBULLAH’TAN ŞİMDİ AÇIKLAMA GELMEDİ

Hizbullah’tan ise bahse ait şimdi bir açıklama yapılmadı. Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, 6 Haziran’da Yunanistan’a “Lübnan ile İsrail ortasındaki tartışmalı deniz hududunda Tel Aviv için gaz arama çalışmaları yürüten gemiyi çabuk biçimde geri çekme” daveti yapmıştı.

Lübnan’ın güneyindeki hudut bölgeleri İran dayanaklı Hizbullah’ın kalesi olarak tanımlanıyor. Hizbullah ile İsrail ordusu ortasında vakit zaman gerginlikler yaşansa da 2013’ten beri önemli bir çatışma kaydedilmedi.

Related Posts

Bir cevap yazın