İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu, görevinden istifa etti: Yetki istedim verilmedi

İstifasını bir basın toplantısı ile açıklayan Hocaoğlu, Gaziantep teşkilatındaki tespitleri rapor halinde Genel Başkan Meral Akşener’e sunduğunu söyledi. Hocaoğlu, kuruluş aşamasında oluşturulan yönetimi revize etmek için de yetki istediğini söyledi.

“DEĞİŞİM İÇİN YETKİ İSTEDİM”

Mevcut il ve ilçe teşkilatlarının İyi Parti‘yi Gaziantep’te iyi bir noktaya taşıyacak yapıda olmadığını aktaran Hocaoğlu, şunları söyledi:

“İYİ Parti İl Başkanlığı’ndan ayrıldım ancak partinin bir neferiyim. Göreve geldiğimde Gaziantep’te, İYİ Parti’yi iktidar yapacağıma dair söz vermiştim. Bunu yapamazsam da istifa edeceğimi söylemiştim. Yaptığım tespitleri rapor olarak genel başkanımıza sunmuştum. Kuruluş aşamasında yönetim oluşturuldu ve bunun revize edilmesi gerektiğini söyledim. Çünkü mevcut il ve ilçe teşkilatlarımız partimizi iktidara taşıyacak yapıda değil. Bu değişim için yetki istedim. Kabul edilmeyince de istifamı istedim.”

“MİLLETVEKİLİ HÜSEYİN FİLİZ ARAMADI”

DHA’nın haberine göre Hocaoğlu, istifasının ardından her kademeden telefon aldığını, ancak İYİ Parti Gaziantep milletvekili Hüseyin Filiz’in kendisini aramadığını, yüksek istişare kurulu üyeliği ile genel başkan danışmanlığı görevlerinin ise genel merkezin vereceği karara göre şekilleneceğini belirtti.

İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu, görevinden istifa etti: Yetki istedim verilmediAA / Mehmet Akif Parlak – Son Dakika Haberleri Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

Anketlerin yükselen partisi İYİ Parti'de 'yetki' istifası! İl başkanı Akşener'den ret cevabı alınca görevi bıraktı

Anketlerin yükselen partisi İYİ Parti’de “yetki” istifası! İl başkanı Akşener’den ret cevabı alınca görevi bıraktı

/beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Related Posts

Bir cevap yazın