Japonya, Rusya’ya yaptırım paketini genişletti

Japonya, Rusya yönetimi ve iş dünyasına yönelik ekonomik yaptırım paketini genişletti. Bu kapsamda Rusya Savunma Bakan Yardımcıları dahil 15 kişi ile 9 örgütün daha mal varlıkları donduruldu.

DÜNYA 18.03.2022 09:27

Japonya, Rusya'ya yaptırım paketini genişletti

Abone Ol google-news

Japon hükümeti, Ukrayna’ya başlattığı işgal operasyonu sonrası Rusya’nın yönetim ve iş dünyasına yönelik kapsamlı yaptırımlarını artırıyor. Hükümet, Rusya Savunma Bakan Yardımcıları dahil 15 kişi ile 9 örgütün daha mal varlıklarının dondurulduğunu bildirdi.

AA’nın aktardığına göre, yaptırım uygulananlar arasında Rusya’nın askeri istihbarat teşkilatı GRU’nun başkanı İgor Kostyukov ile silah şirketi Rosoboronexport da yer aldı.

Böylelikle Japonya’nın ekonomik yaptırım uyguladığı Rus birey ve örgütlerin sayısı 95’e yükseldi.

Japonya, G-7 ülkeleriyle iş birliği doğrultusunda, Rusya’yı “en çok kayırılan ülke” statüsünden çıkaracağını da duyurmuştu.

Öte yandan destek kapsamında Ukrayna’ya kurşun geçirmez yelek, kasket ve kış mevsimi uyumlu muharebe üniformaları gönderilmişti.

İNGİLTERE VE İSVİÇRE DE YENİ YAPTIRIMLARI GENİŞLETMİŞTİ

Son olarak İsviçre Federal Hükümeti de 16 Mart’ta yaptığı açıklamada Rusya’ya karşı uyguladığı yaptırımları genişleterek, 200’den fazla Rus iş insanı, oligark ve kuruluşu yaptırım listesine almıştı.

İngiltere de 15 Mart’ta 370 yeni kişi ve kurumun daha Rusya ve Beyaz Rusya’ya yönelik yaptırımlar kapsamına eklendiğini duyurmuştu.

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Related Posts

Bir cevap yazın