Oscar Ödül Töreni’nde tarihi olay: Will Smith, Chris Rock’ı sahnede tokatladı

Will Smith, karısı hakkında tatsız bir şaka yapması üzerine sahneye çıkıp Chris Rock’a vurdu. Hemen sesi kesilen canlı yayının devamında Smith, 2 kez “Karımın adını o s*ktiğimin ağzından uzak tut” diye bağırdı.

DÜNYA 28.03.2022 09:03

Oscar Ödül Töreni'nde tarihi olay: Will Smith, Chris Rock'ı sahnede tokatladı

Abone Ol google-news

Will Smith, En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldüğü Oscar Ödül töreninde eşinin rahatsızlığı hakkında şaka yapan komedyen Chris Rock’a sahneye çıkıp tokat attı.

Chris Rock, sahnedeyken bazı çiftleri tiye alan şakalar yaptıktan sonra Jada Pinkett Smith’in saçı olmadığına dikkat çekti ve “Jane’in Zaferi’nin yeni filmi ne zaman geliyor?” diye alaycı bir biçimde sordu. Ridley Scott’ın yönettiği 1997 tarihli ‘Jane’in zaferi’ filminde Demi Moore, saçları 3 numara olan, özel eğitim alan bir askeri canlandırıyordu.

T24’ün haberine göre; Smith, şakadan sonra sahneye çıkıp Rock’a sert bir tokat attı. Smith sahneden inerken Rock, “Vay be. Will Smith beni fena tokatladı” dedi.

Smith, koltuğuna döndükten sonra Rock’a, “Eşimin adını o lanet ağzına alma” diye bağırdı. Rock, bunun karşılığında, “Sadece ‘Jane’in Zaferi’ şakası yaptım” dedi. Smith, sesini daha da yükselterek tekrar, “Eşimin adını o lanet ağzına alma” ifadelerini kullandı.

Rock, olayı tiye almaya çalışarak, “Bu televizyon tarihinin en büyük gecesiydi” diye konuştu.

Smith, daha sonra ödülünü almak için sahneye çıktığında davranışı nedeniyle özür diledi.