ÖZEL EĞİTİM KAMPÜSÜ YENİ DÖNEMDE HİZMETE GİRECEK

TOKAT’ta Milli Eğitim Bakanlığı tarafından projelendirilen özel eğitim kampüsünün yüzde 90’ı tamamlandı. AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, Türkiye’de ilk defa uygulanan bir proje. Özel öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını kapsıyor. Bu proje ile birlikte inşallah ülkemizin diğer illerinde de Milli Eğitim Bakanlığımız benzer projeleri hayata geçirecek. Güncel maliyeti 150 milyon lira dedi.

Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan, engelliler ve ailelerinin eğitim hayatını kolaylaştıracak özel eğitim statüsündeki anaokulu, ilkokul, ortaokul, uygulamalı meslek lisesi ile aileler için etkinlik alanları bulunan özel eğitim okulları entegre kampüsü inşaatının yüzde 90’ı tamamlandı. Milli Eğitim Bakanlığınca Tokat’ta Gezirlik Mahallesi’nde 17,5 dönüm alanda yapımı devam eden ve 150 milyon lira maliyeti olan özel eğitim kampüsünde eğitim görecek engelli çocukların meslek edinerek hayata atılmalarının sağlanması hedefleniyor.

AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan inşaat çalışmalarının yüzde 90’ı tamamlandığını belirterek, Tokat Merkez Özel Eğitim Kampüsü Türkiye’de uygulanan ilk projelerden bir tanesidir. Kampüsümüzde anaokulu, uygulama merkezi ve meslek lisemiz var. Burada 12 bin metre karelik kapalı alana sahip, 3 binamızda özel gereksinimli çocuklarımız eğitim alacağı bir kampüs yapıldı. Kampüsümüzde öğrencilerimizin her türlü ihtiyaçlarını giderecek spor salonları, açık hava spor salonları, uygulama atölyeleri, sanal gerçeklik atölyeleri ve eğitim sınıfları mevcut. Türkiye’de ilk defa uygulanan bir proje. Bu proje ile birlikte inşallah ülkemizin diğer illerinde Milli Eğitim Bakanlığımız benzerlerini hayata geçiriyor. Yaklaşık güncel maliyeti 150 milyon lira. 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılında ise hizmete geçecek dedi.

Bir yanıt yazın