Polonya Cumhurbaşkanı: Rusya’nın Suriye’den asker toplaması Türkiye için ilginç bir sinyal

Rusya’nın Ortadoğu’dan silahlı milisleri Ukrayna’ya taşımasını “Rusya’nın zayıflığını gösteriyor” ifadeleriyle değerlendiren Polonya Cumhurbaşkanı Duda, durumun Türkiye için de ‘ilginç bir sinyal’ olduğunu söyledi.

SİYASET 21.03.2022 11:44

Polonya Cumhurbaşkanı: Rusya'nın Suriye'den asker toplaması Türkiye için ilginç bir sinyal

Abone Ol google-news

Rusya’nın Ukrayna’da savaşmak için Suriye’den destek topladığı haberleri sonrası Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda durumun ‘Türkiye için ilginç bir sinyal’ olduğunu söyledi.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal operasyonu devam ederken, Duda, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile görüşmesinin ardından sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

‘ZELENSKİ DAHA FAZLA NATO YARDIMI İSTİYOR’

Duda, Zelenski’nin kendisine Suriye’deki Rusların ve Orta Doğu’daki paralı askerlerin Moskova’yı desteklemek için Ukrayna’ya geldiğini söylediğini kaydetti. Zelenski’nin daha fazla NATO yardımı için çağrı yaptığını vurgulayan Duda, “Ancak bu aynı zamanda Rusya’nın zayıflığını da gösteriyor ve Türkiye için ilginç bir sinyal” ifadelerini kullandı.

Zdaniem @ZelenskyyUa na Ukrainę przybywają Rosjanie z Syrii, a dodatkowo wspierający RU najemnicy z Bliskiego Wschodu. Najwięcej jest Syryjczyków. W tej sytuacji trzeba więcej pomocy NATO dla UA!
Ale to obrazuje też słabość Rosji i jest ciekawym sygnałem dla Turcji

Related Posts

Bir cevap yazın