Rusya, dost ülkelerle enerji ticaretini Bitcoin’le yapabilir

Rusya’nın dost olan ülkelerle enerji ticaretini yerel para birimleriyle, gerekirse Bitcoin’le de yapabileceği ifade edildi. Duma Bütçe Komitesi Başkanı Pavel Zavalni, dost olmayan ülkelerin doğalgaz için rublenin yanı sıra altınla da ödeme yapabileceklerini söyledi.

DÜNYA 24.03.2022 16:52

Rusya, dost ülkelerle enerji ticaretini Bitcoin’le yapabilir

Abone Ol google-news

Rus Parlamentosu’nun alt kanadı Duma’nın Bütçe Komitesi Başkanı Pavel Zavalni, Rusya ile dost olan ülkelerle enerji ticaretini yerel para birimleriyle, gerekirse Bitcoin’le de yapabileceklerini söyledi.

Zavalni, başkent Moskova’da düzenlediği basın toplantısında, Rusya’nın dost olmayan ülkelerle enerji ticaretini Rus rublesi üzerinden yapma kararını değerlendirdi.

Yaptırımlar nedeniyle dolar ve avro ile doğalgaz satmanın artık sorunlu bir hale geldiğine işaret eden Zavalni, dost olmayan ülkelerin doğalgaz için rublenin yanı sıra altınla da ödeme yapabileceklerini söyledi.

Zavalni, dost olan ülkelerle ise yerel para birimleriyle enerji ticareti yapabileceklerini belirterek, “Farklı para birimleriyle ticareti gerçekleştirebiliriz, bu normal bir uygulama. Eğer gerekiyorsa enerji kaynaklarıyla ticareti Bitcoin’le de yapabiliriz” dedi.

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Related Posts

Bir cevap yazın