Terörist Mazlum Abdi, İsveç devlet kanalına konuştu: “İsveç bize dayanağını sürdürmeli”

İsveç devlet televizyonu SVT, terör örgütü YPG/PKK elebaşlarından Mazlum Abdi kod isimli Ferhat Abdi Şahin ile bir röportaj gerçekleştirdi.

YPG/PKK’lı terörist Mazlum Abdi, İsveç‘in kendilerine “destek olmaya devam etmesi” için davette bulundu.

“IŞİD ÜYELERİ KAMPLARDAN KAÇABİLİR”

Mazlum Abdi, Suriye‘nin kuzeyinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin rastgele bir operasyonuna karşı YPG/PKK’nın işgal ettiği alanlardaki kamplarda tutulan IŞİD‘li teröristlerin ve onların ailelerin kamplardan “kaçabileceğini” öne sürdü.

Terörist Abdi, “Biz Türk taarruzlarına misilleme yapmakla meşgulken IŞİD üyelerinin bulunduğu gözaltı kamplarında boşluklar olabilir ve bu kamplardan kaçabilirler. Zira, Türkiye operasyon başlatırsa biz cephede onlarla meşgul olacağız” diye konuştu.

“İSVEÇ DAYANAĞINI DEVAM ETTİRMELİ”

Mazlum Abdi, “İsveç’in, YPG/PKK’ya verdiği takviyenin devam etmesi ve bu dayanağın siyasi ve ahlaki olduğunu açıklaması gerektiğini” söyledi.

Abdi, “İsveç’in, IŞİD’le gayretten geri adım atması ve Türkiye’ye taviz vererek bize dayanak olmaması, yalnızca İsveç’ten değil, milletlerarası toplumdan da ödünler demektir. Bu, Türkiye’nin bölgede daha fazla ilerleme pozisyonunu güçlendirecektir” dedi.

İsveç devlet televizyonu SVT, terör örgütü YPG/PKK’nın elebaşlarından Salih Müslim ile de 25 Mayıs’ta röportaj yapmıştı. 

Related Posts

Bir cevap yazın