Uzman çavuş nişanlısını öldürmekten yargılanan bayana 18 yıla kadar mahpus istemi

Kağıthane’de uzman çavuş olan nişanlısı Zeynel Yıldırım’ı öldürmekten yargılanan Gizem Erdoğan’a 12 yıldan 18 yıla kadar mahpus cezası talep edildi. 

İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Gizem Erdoğan getirildi. Duruşmada Zeynel Yıldırım’ın ailesi ve avukatları bulundukları kentten Ses ve Manzara Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı. Sanık avukatı da duruşma salonunda hazır bulundu. 

‘HAKSIZ TAHRİK’ İNDİRİMİYLE 18 YILA KADAR MAHPUS İSTEMİ 

Duruşmada savcı temel hakkındaki mütalaasını açıkladı. Mütalaada, sanık Gizem Erdoğan ile Zeynel Yıldırım’ın internet ortamında tanıştığı, sanığın Samsun’da yaşadığı Yıldırım’ın ise İstanbul’da askeri işçi olarak çalıştığı söz edildi. Mütalaada, sanığın bir müddet sonra Samsun’dan İstanbul’a gelerek Yıldırım’ın meskeninde birlikte yaşamaya başladıkları belirtildi. Yıldırım ile Erdoğan ortasında bir müddet sonra geçimsizlik başladığı anlatılan mütalaada, sanığın olay tarihinde konuta gelerek kapıyı açmaya çalıştığı, Gizem Erdoğan’ın bunu fark etmesi üzerine Zeynel Yıldırım’a ilişkin silahı alarak kapıyı açtığı belirtildi. Erdoğan’ın kapıyı açtıktan sonra maktule ateş etmeye başladığı ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği tabir edildi. Mütalaada, sanık Gizem Erdoğan’ın Zeynel Yıldırım’ı öldürdüğünün sabit olduğu vurgulandı. Mütalaada, Gizem Erdoğan hakkında “Haksız tahrik altında taammüden öldürme” cürmünden 12 yıldan 18 yıla kadar mahpus cezasıyla cezalandırılması talep edildi.   Şikayetçi avukatı eksikliklerin giderilmesini ve sanığın cezalandırılmasını talep etti. Sanık avukatı ise mütalaaya karşı savunma yapmak için mühlet talebinde bulundu. 

DURUŞMA ERTELENDİ 

Mahkeme heyeti, tutuklu sanık Gizem Erdoğan’ın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Heyet, sanık avukatının mühlet talebini kabul ederek duruşmayı erteledi. 

NE OLMUŞTU?

Kağıthane’de, 5 Temmuz 2021 tarihinde, Kıyı Güvenlik Komutanlığında misyonlu Topçu Uzman Çavuş Zeynel Yıldırım (26), bir müddettir tıpkı konutta yaşadığı nişanlısı Gizem Erdoğan (30) tarafından beylik tabancasıyla vurularak öldürüldü. Olayın akabinde gözaltına alınan Gizem Erdoğan çıkarıldığı mahkemece “Kasten öldürme” cürmünden tutuklanarak cezaevine gönderildi. Uzman Çavuş Zeynel Yıldırım ise Gaziantep’te toprağa verilmişti.

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın