Van’ın mavi bayraklı plajında yoğunluk oluştu

‘Türkiye’nin en büyük gölü’ unvanına sahip Van Gölü, bilhassa havaların ısınması ile birlikte kent sakinlerinin yanı sıra turistlerin de uğrak noktalarından biri oldu.

Denizden yüksekliği bin 700 metre, yüzölçümü 3 bin 713 kilometrekare, derinliği ise 500 metre olan Van Gölü, bilhassa gizli koyları ve doğal hoşlukları ile turistlerin ilgisini çekiyor.

Doldu taştı

‘Türkiye’nin göl kıyısındaki tek mavi bayraklı plajı’ Mollakasım Halk Plajı, hava sıcaklığının 30 dereceyi bulmasıyla dolup taştı.

Yerli ve yabancı turistlerin de akın ettiği plajda, Akdeniz kıyılarını aratmayan imgeler oluştu.

“Akdeniz kıyılarını aratmıyor”

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinden tatil için Mollakasım Halk Plajı’na geldiğini belirten Nimet Uçar, “Burası, denize kıyısı olmadığı halde Türkiye’nin tek mavi bayraklı halk plajı. Çok hoş bir yer. Yöre beşerinin tatil yapabileceği pak bir plaj. Ağır bir kalabalık bulunuyor. Kalabalıktan ötürü plajdaki kamelyalar gelenlere yetmiyor. Mollakasım Halk Plajı, Akdeniz kıyılarını aratmıyor. Doğubayazıt’ta hava sıcaklığı bazen 40 dereceyi buluyor. Biz de serinlemek için buradaki plajı tercih ettik. Tatilimiz çok hoş geçiyor” dedi.

DHA’nın aktardığına nazaran Eskişehir’den geldiğini söz eden Nazlı Akşin de Mollakasım Halk Plajı’nın çok hoş ve pak olduğunu söyledi.

Meryem Maral ise plajda hem yüzdüklerini hem de eğlendiklerini lisana getirdi.

Related Posts

Bir cevap yazın