Viranşehir’deki hekime saldırının nedeni “s.gidin” mi

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde özel bir tıp merkezinde görevli doktor Şeyhmus Baraj’a yönelik saldırıda adli kontrol şartıyla serbest bırakılan 3 kardeş, yapılan itirazın ardından tekrar gözaltına alınıp, tutuklandı. Şüphelilerin ifadesine Odatv ulaştı.
Şüpheliler, Şeyhmus Baraj’ın aksine kavganın sıra bekleme nedeniyle değil, hakaret üzerine çıktığını iddia etti.

Olayda bir numaralı şüpheli olan İbrahim Halil Dağ savcılık ifadesinde doktor Şeyhmus Baraj’ın kendilerine hakaret ettiğini öne sürdü. Eşi ile birlikte ateşi yükselen çocuklarını Şeyhmus Baraj’ın çalıştığı özel tıp merkezine getirdiklerini ifade eden İbrahim Halil Dağ, “Olay günü 1 yaşında olan çocuğumun yüksek ateş nedeniyle Vimed Tıp Merkezine getirdim. Burada tedavinin para ile yapılacağını öğrenmem üzerine eşim ile konuyu konuşmaya başladık, daha sonra da burada doktor olarak çalışan ve ismini Şeyhmus olarak öğrendiğim şahıs geldi. Ben kendisine durumu anlattım. Ardından. bana parasız tedavi olmadığını söyledi. Ben de bunun üzerine devlet hastanesine gideriz deyince bana eşimin ve çocuğumun yanında ‘siktirin gidin o zaman’ dedi. Ben de bu söylemi duymam üzerine sinirlendim ve itişmeye başladık. Şeyhmus isimli şahıs eşimin üzerine yürüyünce aramızda kavga çıktı. Doktora hakaret ve tehditte bulunmadım. Olay anlattığım şekilde olmuştur” dedi.

OLAYIN GEÇTİĞİ TIP MERKEZİNE SGK CEZA KESTİ

Şüphelilerin ifadesine göre acilden giriş yapmalarına rağmen kendilerinden para istendiği iddia edilen tıp merkezinin geçmişinde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafında tarafından ceza kesildiği ortaya çıktı. Daha önce usulsüz işlemler (ölmüş hastayı muayene etmiş göstermek gibi) sebebiyle SGK tarafından cezalandırılmış ve hizmet sözleşmesi askıya alınmıştı. 2016 ve 2017 yıllarında iki kez usulsüzlük sebebiyle SGK tarafından sözleşmesi iptal edilmişti.

İbrahim Halil Dağ’ın ifadesi.

Olay güvenlik kamerasına böyle yansımıştı:

Masum Gök

Related Posts

Bir cevap yazın