Yüzdeki Pütürlerden Kurtulmanın Kolay Yolu Bu Kürde! Cildinizi Hoşluk Merkezinden Çıkmış Üzere Yapıyor

Yüzdeki lekeler sıklıkla görülen sıkıntıların başında gelmekte. Bilhassa güneş lekeleri, kahverengi lekeler sıklıkla görülen izlerdir. Pekala yüzdeki lekeler neden olur, nasıl geçer? Sizler için yüzdeki lekelerden kolaylıkla kurtula bileceğiniz usulleri sıraladık. İşte o yollar…

GÜNEŞ LEKELERİNE DİKKAT!

Yüzde en çok görülen lekelerin başında güneş lekeleri gelir. Bilhassa güneş altında çok fazla kalmak zorunda kalanlarda görülen bu izleri birtakım sistemlerle geçirilebilir. Birebir vakitte yanlış kullanılan kremler, iritasyon yapan krem ve solüsyonlar sonrasında da yüzde leke gelişebilir. Tedaviye en dirençli leke ise doğum sonrası bayanlarda yüzde görülen lekedir.

SAKIN BU TEKNİKLERE BAŞVURMAYIN

Bu lekeler insanı hem sıhhat açısından hem de ruhsal açıdan etkilemektedir. Birçok kişi bu lekeleri kapatmak için için fondöten, pudra üzere yanlış eserler kullanarak ciltlerine çok daha ziyan vererek sivilce ya da egzamaların gelişmesine, cilt kalitelerinin bozulmasına yol açarlar.

CİLT LEKELERİ NASIL OLUŞUR?

 • Genetik yatkınlık
 • Yaşlılık
 • Güneş yanıkları
 • Hormon tedavileri
 • Hamilelik dönemi
 • İlaçlar -doğum denetim hapları, birtakım antibiyotikler ve antidepresanlar vb.
 • Bilinçsiz kozmetik eser kullanımı
 • Evde uygulanan bilinçsiz peeling uygulamaları, maskeler
 • Cilt enfeksiyon hastalıkları sonrası da leke oluşabilir

MEDİKAL LEKE TEDAVİLERİ NELERDİR?

Cildinizdeki lekeleri kısa müddette geçirmek istiyorsanız medikal teknikler başvurabilirsiniz. Cildiniz gereksinimlerine nazaran belirlenecek olan leke tedavisi tekniğiyle süratli bir halde lekelerden kurtulabilir ve pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.

 • Leke tedavisinde kullanılan metotlardan biri, Işık Peeling ekseriyetle tek seansta tatmin edici sonuçlar elde etmemizi sağlar.
 • Tyrosinase enzimini baskıladığı için yeni leke oluşumunun da önüne geçer.
 • Melazma, güneş lekeleri, akne skarları, yaşlılık lekeleri üzerinde tesirlidir.


DOĞAL TEKNİKLERLE LEKELERDEN KURTULUN

Öte yandan meskende bulunan gereçlerle de leke izlerinden kurtulabilirsiniz. Kıymetli olan cildinize neyi güzel geldiğini keşfetmek. İşte doğal tekniklerle cilt lekelerinden kurtulma yolları;

ZERDEÇAL

Antibakteriyel özelliği ile zerdeçal aknelerinizi temizlemede birebirdir. 1 yemek kaşığı zerdeçalın içine çok az su koyup macun kıvamına getirin ve yüzünüze maske üzere uygulayın.

BAL

Bal maskesi için sırf bal ve ellerinize gereksiniminiz var. Bir ölçü balı yüzünüze sürüp yarım saat beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Haftada 2 sefer yüz maskesi olarak kullanın. Yüzünüzün daha evvel olmadığı kadar pürüzsüz olduğunu göreceksiniz.

DOMATES

Domates içeriğinde bulundurduğu asitlerle cildinizi temizler ve sıkılaştırır. Domates suyunu yüzünüze sürüp gece uzunluğu cildinizde bekletebilirsiniz.

KARBONAT

1 çay kaşığı karbonatı 1 yemek kaşığı yoğurt ile karıştırıp yüzünüze sürün. Kuruduktan sonra ise peeling yaparak cildinizden arındırın ve ılık su ile durulayın. Siyah noktalarınızdan kurtulmak için birebir.

Related Posts

Bir cevap yazın