Ali Yerlikaya: Zehir tacirlerine nefes aldırmayacağız

AA

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Dünya Belediyeler Birliği olarak bilinen Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı’nca (UCLG) düzenlenen UCLG Dünya Konseyi Toplantısı’na katılmak için bugün memleketi Konya’ya geldi.

Bakan Yerlikaya, Türkiye’nin Huzuru konulu güvenlik toplantısında açıklamalar yaptı.

Güvenlik güçlerine tebrik

Konya’da 120 günde polis ve jandarmanın düzenlediği 12 operasyonda 60 şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu.

Bu operasyonlarda 17 kişinin tutuklandığını da belirten Yerlikaya, “Hem emniyetimi hem jandarmamı bu konudaki hassasiyetlerinden dolayı tebrik ediyorum. Baba ocağımın şehrinde ve bütün vilayetlerimizde, bir tane çetenin bile nefes almasını istemiyoruz. Adalete teslim edeceğiz. Terörist ile arasında hiçbir fark görmediğimiz zehir tacirlerine de hayatı zehretmeye devam ediyoruz.” dedi.

“Nefes aldırmayacağız”

Yerlikaya, Mersin Limanı’nda dün gece ele geçirilen 616 kilo kokain operasyonunun zehir tacirlerine yapılan en güçlü operasyon olduğunu şu sözlerle ifade etti:

Dün gece Mersin Limanı’nda 616 kilo kokain ele geçirildi. Mersin Valiliği, Mersin Emniyet Müdürümüzü, Mersin istihbaratımızı ve narkotikten tüm arkadaşlarımızı, emeği geçen tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Güzel bir iş yaptılar. Zehir tacirlerine nefes aldırmayacağız sözünün şu ana kadarki en güçlü operasyonu oldu. Hiçbir şekilde Allah’ın izniyle durmayacağız.

“Irkçılığa izin vermeyeceğiz”

Göç sorununa da değinen Yerlikaya, “Milletimizin temiz siciline leke sürülmesine müsaade etmiyoruz. Gerek sosyal medyadan gerekse başka bir şekilde yabancı düşmanlığı, ırkçılık, nefret dili, bunları takip ediyoruz. Toplumumuzda bu noktalarda nifak sokulmasına izin vermiyoruz, vermeyeceğiz.” dedi.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

xxx