Android Auto, mesajlarınızı Google Asistan ile özetleyecek

Android Auto, araba kullanırken gelen mesajlar hakkında sizi bilgilendiriyor ve hatta bu mesajları yüksek sesle okuyabiliyor. Birkaç mesaj aldığınızda bu özellik sorun olmasa da, sürekli grup mesajları aldığınızda durum rahatsız edici bir hal alabiliyor. Bu okuma özelliği, sürüşe odaklanmanızı dağıtabilir ve sizi rahatsız edebilir.

Neyse ki Google, bu sorunu çözmek için Android Auto’ya yeni bir özellik getirmeyi düşünüyor gibi görünüyor. 9To5Google’da yayınlanan bir APK Insight gönderisine göre, Android Auto, mesajlarınızı özetlemek için Google Asistan’ı kullanacak. Dikkat çekici bir şekilde, Android Auto bu özetlemeyi yapay zeka kullanarak gerçekleştirecek. Bu nedenle, kurulum sürecinde, “Bu özetler yapay zeka tarafından oluşturulacak, bu yüzden hatalar olabilir” şeklinde bir uyarı mesajı göreceksiniz.

Android Auto, mesajlarınızı Google Asistan ile özetleyecek

Bu yaklaşan özellik için kodlar, Android Auto Android uygulamasının v14.52 sürümünde fark edildi. Google, Android Auto kullanıcılarına bu özelliği istedikleri zaman Android Auto Ayarları menüsünden kapatabilme seçeneği sunacak. Android Auto’nun Google Asistan AI özelliğini kullanarak mesajları özetleme özelliğine işaret eden kod dizileri, Android uygulamasının v14.52 sürümünde yer aldı. Bu sürümün Android Auto uygulaması beta aşamasında olduğu için, bu özelliğin ne zaman piyasaya sürüleceği konusunda net bir bilgi yok.

Google’ın birçok diğer ürünü de mesajları özetleme seçeneği sunuyor. Ancak 9To5Google tarafından belirtildiği üzere, bu yeni yaklaşan Android Auto özelliğine en yakın karşılaştırma, Google Chat’in grup sohbetlerinde hızınıza yetişmenize yardımcı olmak için Spaces’ı özetleme yeteneğidir.

Bir yanıt yazın

xxx