Huawei Nova 12 serisi Çinli şirketin dönüm noktası olacak

Huawei, yaklaşan iki yeni akıllı telefon serisi üzerinde çalışıyor: Nova 11 SE ve Nova 12. Özellikle Nova 11 SE‘nin yakın zamanda TENNA veritabanından geçtiği ve bazı anahtar özelliklerini ortaya koyduğu belirtildi. Bu cihazın, 108MP arka kamerayla donatılmasını bekliyoruz. Ancak hangi yonga setini kullandığı henüz belirtilmemiş ve sadece 4G bağlantıyı desteklediği biliniyor.

Diğer yandan, Nova 12 serisinin Kirin yonga setleriyle donatılacağı belirtiliyor. Kirin yonga setlerinin 5G bağlantısını desteklemesi doğal bir beklenti. Eğer Nova 12 serisi yurtdışı pazarlarda farklı bir işlemciyle sunulursa, bu bölgelerde cihazın 5G olmayan versiyonu sunulabileceği düşünülüyor. Pro versiyonun ise uydudan iletişim ve Star Flash teknolojisi gibi amiral gemisi seviyesinde özelliklere sahip olması bekleniyor.

Huawei Nova 12 serisi Çinli şirketin dönüm noktası olacak

Daha önceki duyumlarına göre, standart Nova 12’nin ikinci nesil Kunlun kavisli cam ekranla ve 120Hz tazeleme hızıyla donatılması bekleniyor. Cihazın, Kirin 830 yonga setiyle çalışacağı ve 50MP ultra algılama lensi, 8MP telefoto lens ve 12MP geniş açılı makro lensle birlikte gelen etkileyici bir arka kamera kurulumuna sahip olacağı belirtiliyor. Ön yüzde ise 60MP ultra geniş açılı bir kamera ile muhteşem selfi’lerin yakalanabileceği ifade ediliyor. Ayrıca, cihazın 4,800mAh kapasiteli bir batarya ile geleceği ve 88W hızlı şarjı destekleyeceği belirtiliyor.

Nova 12 Pro’nun özellikleri arasında da ikinci nesil Kunlun kavisli cam ekran ve 120Hz tazeleme hızı öne çıkıyor. Bu cihazın Kirin 9000S yonga setiyle güçlendirilmesi bekleniyor. Arka kamera kurulumunda 50MP ana kamera, 50MP telefoto lens ve 12MP geniş açılı makro lens bulunması planlanıyor. Standart model gibi Pro versiyonun da 60MP ön kamera ile donatılacağı ifade ediliyor. Cihazın bataryası ise biraz daha büyük olacak şekilde 4,900mAh kapasiteli olması ve 100W ultra hızlı şarjı desteklemesi bekleniyor.

Nova 12 serisinin önümüzdeki ay tanıtılması, Nova 11 SE’nin ise bu ay içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

xxx