Kavuncu’dan Murat Kavuncu’ya Çerçeveli İmar Barışı!

İYİ Parti’nin İBB Başkan Adayı Buğra Kavuncu, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümünde, AKP İBB Başkan Adayı Murat Kurum’a AKP döneminde çıkarılan imar barışına ilişkin olarak Resmi Gazete’de yayınlanan Şehircilik Bakanlığı Tebliği’ni çerçeveletip gönderdi.

Partililerle bugün Beylikdüzü’ndeki PTT şubesinde buluşan Kavuncu, şunları söyledi:

“MİLLETİN CANINA MAL OLDUĞUNU HATIRLAR”

“Bugün 6 Şubat’ta yaşadığımız büyük deprem felaketinin yıl dönümündeyiz. Bunu asrın felaketi değil, asrın ihmali olarak nitelendirmek ve unutturmamak lazım. Herkes depremle alakalı duygularını ve düşüncelerini paylaşıyor. Biz de bugün bu konuya dikkat çekmek ve niye asrın ihmali dediğimizi anlatmak için PTT önünde toplandık. Çünkü birazdan dönemin iktidarına bir çerçeve göndereceğiz. İmar barışıyla çıkarılan aflar adeta vatandaşımızı kaçak yapılaşmaya teşvik etmekte ve bu da maalesef deprem ülkesi olan Türkiye’de ciddi bir riske yol açmaktadır. Milletimizin barınma ihtiyacı konusunda elbette ki devlet ve hükümet de destek olmalı. Fakat bu ihtiyacın karşılanması, kaçak yapıların imar affıyla korunması şeklinde olmamalı. Öyle olduğu zaman da 2023 yılında gördüğümüz manzarayla karşı karşıya kalıyoruz.

Dolayısıyla biz, Murat Kurum döneminde uygulanan bu kararı birazdan, artık SKM’ye mi, yoksa çalışma ofisine mi asar; kendisine göndereceğiz. Bu oportünist tavırların, seçim zamanı gündeme gelen bu uygulamaların milletin canına mal olduğunu hatırlar da aynı hatanın içine düşmez.

Bir yanıt yazın

xxx