Kripto Yatırım Şirketi, Bu Altcoinlere Yüzmilyonları Akıtacak!

Hedge fonu Polychain Capital dördüncü kripto VC fonu için 200 milyon dolar topladı. Şirket, yatırım için bazı altcoin projelerini odağına aldı. Ayrıca, kripto yatırım şirketi personel değişikliklerine gitti.

Önde gelen kripto yatırım şirketi 200 milyon dolar topladı

Kripto alanındaki en önde gelen risk sermayesi şirketlerinden biri olan Polychain Capital, kaynaklara göre dördüncü fonunun “ilk kapanışında” yaklaşık 200 milyon dolar topladı. Ayrıca, yeni yatırım öncelikleri nedeniyle araştırma ekibinin üç üyesini işten çıkardı. Şirket hala dördüncü fon için toplamda yaklaşık 400 milyon dolar toplamayı planlıyor. Bu fon, hem girişimler hem de VC firmaları için risk finansmanının buharlaştığını gören bir “Kripto Kışı”na rağmen sektöre olan ilginin devam ettiğini gösteriyor. Ayrıca, sektör için bir yükseliş işareti niteliğinde.

Coinbase’in ilk çalışanı olan Olaf Carlson-Wee Polychain Capital’i 2016 yılında kurdu. Şirket, kısa sürede kripto girişim alanında bir lider haline geldi. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere firma, Uniswap (UNI) gibi şirketlere yatırım yapılmasına öncülük etti. Bu arada, Polychain bu yıl Fortune Crypto 40’ın açılışına dahil oldu.

Polychain, dördüncü fonu için 400 milyon dolar hedefliyor

Pitchbook’un verilerine göre, Polychain’in likit token hedge fonu nedeniyle sayı dalgalanmaya eğilimli. Bununla birlikte, Polychain yönetim altındaki varlıklarda 2,6 milyar dolar olan üç fon topladı. 2019 yılında Wall Street Journal, yönetim altındaki varlıklarının kripto piyasasındaki gerilemenin ortasında %40 veya yaklaşık 400 milyon dolar düştüğünü, ancak aynı dönemde %70 düşen kripto para birimlerinin toplam değerinden daha iyi performans gösterdiğini bildirdi.

Polychain, 2022 ve 2023 yıllarında üçüncü bir fon topladıktan sonra sermayenin çoğunu dağıttı. Kaynaklar, Mart 2023’te, Polychain’in dördüncü fonu için 400 milyon dolar hedeflediğini bildirdi. Söz konusu kaynak, hedef miktarın 400 milyon dolardan “biraz daha az” olduğunu söyledi. Polychain’in 200 milyon dolarlık başarılı ilk fonu, dördüncü fonu için yatırımcılardan para toplamaya devam edecek olsa da, sermaye dağıtmaya başlamak için yatırımcılarla veya sınırlı ortaklarla anlaşmalar imzaladığı anlamına geliyor. Bu fon, kripto VC’leri için olumlu bir sinyal.

Personel değişimi ve odaktaki altcoin projeleri

Bu arada, yeni fon, Polychain’in yaklaşık 25 kişilik küçük ekibinde bir sarsıntıyla birlikte geldi. Değişiklikle, yaklaşık 15 kişi araştırmaya odaklanacak. Firma dördüncü fonuna hazırlanırken, araştırma ekibinden üç çalışanı işten çıkardı. Kaynaklara göre yeni bir personel aldı. Bir diğer tarafta, genel ortak Niraj Pant da kendi projesini başlatmak üzere işten ayrıldı.

Polychain’in yeni fonu, firma ayı piyasasında yol almaya çalışırken farklı bir odak noktasıyla gelecek. Personel değişimi, veri bilimindeki geçmişleri nedeniyle getirilen yeni araştırmacılarla birlikte değişen öncelikleri yansıtıyor. Kaynaklar, Polychain’in özellikle Ethereum tabanlı projelere bakacağını söylüyor. Her ikisi de Ethereum’daki katman-2 ağları olan Arbitrum (ARB) ve Scroll’a (SCRL) ve bir Ethereum yeniden stake etme protokolü olan EigenLayer’a yaptığı yatırımlara benzer şekilde yaklaşacağını belirtiyor.

Bir yanıt yazın

xxx