Ripple CTO’sundan Dolandırıcılık Uyarısı: Buna Dikkat Edin!

Ripple CTO’su David Schwartz bir kripto para dolandırıcılığını ifşa etti. Böylece Schwartz, kripto para dünyasında dolandırıcılık taktiklerinin artan karmaşıklığını ortaya çıkardı

Ripple CTO’su kripto para dolandırıcılığı konusunda uyardı!

David Schwartz yeni bir kripto para dolandırıcılığı konusunda alarm verdi. Schwartz, kripto alanındaki dolandırıcılık faaliyetlerinin artan karmaşıklığını gözler önüne serdi. XRP Ledger’ın arkasındaki beyin ve Ripple’ın şu anki baş teknoloji sorumlusu olan Schwartz, geçtiğimiz günlerde popüler NFT pazarı OpenSea kullanıcılarını hedef alan aldatıcı bir planla ilgili bir uyarı yayınladı. Schwartz, OpenSea’deki potansiyel bir alıcıdan gelen bir teklif olduğunu iddia eden bir e-postayı ortaya çıkardı. Gönderinin yanına, e-postanın hileli doğasını gösteren bir ekran görüntüsü ekledi. Schwartz, “Bu bir aldatmaca,” diye vurguladı.

Kullanıcıları “Teklifi İncele” bağlantısının meşruiyetini incelemeye yönlendirdi. Daha sonra, fareyle üzerine gelmelerini tavsiye etti. Bağlantı bir SurveyMonkey URL’sine yönlendiriyorsa, potansiyel bir dolandırıcılık olarak işaretlendi. Ayrıca, bağlantıya tıklandığında sahte bir OpenSea sayfasına yönlendirdiğini belirtti. Ancak SurveyMonkey’in kötü niyetli siteyi zaten engellediği konusunda uyardı.

Bu açıklama, kripto endüstrisinin dolandırıcılık vakalarındaki artışla boğuştuğu bir dönemde geldi. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere kripto para dolandırıcılığı, faillerin aldatıcı taktikler kullanmasıyla gelişmeye devam ediyor. Ripple, kripto alanındaki önemli konumu göz önüne alındığında, bu tür dolandırıcılık faaliyetlerine karşı bağışık değil. Schwartz’ın uyarısı, kripto topluluğu içinde sürekli tetikte olma ihtiyacını hatırlatıyor.

Hukuk uzmanı XRP’nin yeşil listesinden çıkarılmasına cevap arıyor

XRP, NYDFS’nin yeşil listesinden çıktı. Bunun ardından, önde gelen hukuk uzmanı James Murphy, kararın arka planını araştırmaya başladı. Murphy, kararın mantığı tespit etmek için New York düzenleyicisine bir FOIA talebinde bulundu. Murphy’ye göre, düzenleyicinin, kripto paranın federal bir yargıç tarafından menkul kıymet olmadığı ilan edilmesinden iki ay sonra XRP’yi neden yeşil listeden çıkardığını anlamak zor. Bu yüzen, FOIA (Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası) kapsamında buna açıklık getirmesini talep etti.

NYDFS XRP’yi yeşil listeden çıkardı

New York Finansal Hizmetler Departmanı’nın (NYDFS), saklama ve listeleme için onaylı token listesini güncelledi. Bunun ardından Eylül ayında kripto piyasasına şok dalgaları gönderdi. Güncellemede New York düzenleyicisi, LTC ve DOGE dahil iki düzine kripto varlığın yanı sıra XRP’yi de yeşil listeden çıkardı.

Ripple (XRP)’nin NYDFS’nin yeşil listesinden çıkarılması, bir New York federal yargıcının Temmuz 2023’te XRP’nin kendi başına bir menkul kıymet olmadığına karar verdiği göz önüne alındığında, kripto meraklılarının tepkilerine neden oldu.

Bir yanıt yazın

xxx