Sonbaharda cildinizin mucizesi meyveler! Daldan tabağa taze vitamin

1-NAR

Nar, cilt sağlığına fayda sağlayabilen yüksek antioksidan içeriği sayesinde cildin yaşlanma belirtilerini azaltır ve cilt hücrelerini korur. Ayrıca narın içerdiği C vitamini, cilt tonunu eşitlemeye ve cilt sağlığı için büyük önem taşıyan kolajen üretimini desteklemeye yardımcı olabilir.

2-ELMA

Elmanın cildinizi parlatma, aydınlatma ve pürüzsüzleştirme potansiyeli vardır. Bunun sebebi elmanın cildinizin pürüzsüz ve genç kalmasını sağlayacak kollajen bakımından zengin olmasıdır. Özellikle kırmızı elmayı yemek ise cilde faydalarıyla bilinen E vitamini sayesinde cildinize allık etkisine benzer bir parlaklık kazandıracaktır.

3-PORTAKAL

Cildin nemlenmesine yardımcı olan portakal aynı zamanda cildinizin yenilenerek canlı kalmasını sağlar. Ölçülü tüketilerek cildi besleyici ve gözenekleri yenileyici özelliği bulunan meyve, cilde daha parlak ve canlı görünüm kazandırır. Ayrıca cildin yaşlanmasını da geciktirir.

4-MUZ

Muz kabuğunun lifli ve pürüzlü tarafı ile temizlenmiş cilde masaj yaparak uygulamak, cildi ölü derilerden arındırırken aynı zamanda sivilce izlerinin de kısa sürede geçmesine yardımcı olur. Muz kabuğu güçlü bir antioksidan kaynağı olduğundan ciltteki toksinlerin en doğal ve sağlıklı şekilde temizlenmesini sağlar.

5-HÜNNAP

Hünnap, yaşlanmanın etkilerini tersine çevirmesiyle bilinen C vitamini ve antioksidanlar bakımından zengindir. Antioksidanlar, serbest radikallerle savaşır ve hücre hasarını önler. C vitamini de, cilde sağlıklı ve sivilcesiz bir parlaklık kazandırarak yüzünüz için harikalar yaratır.

Bir yanıt yazın

xxx