Yarın Başlayacak! Elini Hızlı Tutan 37 Bin Liraya Ankara ve İstanbul’dan Arsa Sahibi Olabilecek…

Türkiye’de birçok sektörde yaşanan fiyat artışları, en fazla taşınmazlar üzerinde etkili olurken , gayrimenkul ve arsa fiyatları son yıllarda katlanarak artış gösterdi.

Mevcut gelirleri ile ev ya da arsa sahibi olmanın imkansız olduğunu düşünen milyonlarca vatandaş için harekete geçen Milli Emlak, 37 bin TL bedel ile arsa tapusu alınabilecek yeni bir kampanyayı resmen başlattı.

ANKARA’DAN 37 BİN LİRAYA ARAZİ ALINABİLECEK

Milli Emlak tarafından yurt genelinde bir süredir yürütülen uygun fiyatlı arazi satış ihalelerine bir yenisi ekleniyor. Yarın başlayacak ihale ile Ankara’da 284,60 metrekarelik arsa 37 bin liradan alıcı bulacak.

27 ARALIK TARİHİNDE BAŞLAYACAK

İhale, 27 Aralık 2023 tarihinde sadece 37 bin TL den başlayacak. Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı’na bağlı Milli Emlak Müdürlüğü’nün resmi web sitesinde arsa satışıyla ilgili tüm ayrıntılar yer alıyor.

Yetkililer, söz konusu arsaya başvuruların yalnızca internet kanalı ile yapıldığını belirterek, Milli Emlak Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi dışında hiçbir aracı kuruluştan başvuru işlemi yapılmaması uyarısında bulundu.

5 YIL BOYUNCA VERGİDEN MUAF TUTULACAK

İhale yoluyla satışa sunulan taşınmazlar, 5 yıl süre ile emlak vergisi ve KDV’den muaf tutulacak.

Ankara’nın yanı sıra halihazırda Türkiye’nin birçok şehri için ihale usulüyle arsa satışı gerçekleştiren Milli Emlak, 2024 yılının ilk haftalarında İstanbul il sınırlarında bulunan araziler için de ihale duyurusunda bulunacak.

Bir yanıt yazın

xxx